Doprava a parkování

Do Českého Brodu se dostanete pravidelným vlakovým spojem z Prahy nebo z Kolína každou půl hodinu dle aktuálně platného jízdního řádu. Parkování bude během víkendu možné na záchytných parkovištích po městě nebo na nádraží. Některá parkovací stání jsou zpoplatněna.

Vstup do areálu

Vstup na posvícení je všechny tři dny zdarma

Otevírací doba stánků

Stánky s občerstvením budou v sobotu otevřeny od 10:00 do 22:00. Stánky v areálu jarmarku budou otevřeny od 10:00 do 17:00. Podrobnosti naleznete v programu.

Ztráty a nálezy

Během akce budou ztráty a nálezy koordinovány informačním centrem. V případě nutnosti budou návštěvníkům podávány informace z pódia.

Toalety

V rámci této akce bude prodloužena otevírací doba veřejných toalet na náměstí. Po celou dobu budou k dispozici také mobilní toalety.

Hygienická opatření

Na této akci není v tuto chvíli nutné dodržovat žádná protipandemická opatření.

Způsob placení

V celém areálu bude možnost platby pouze v hotovosti a akceptována bude pouze česká měna. Na náměstí Arnošta z Pardubic jsou k dispozici bankomaty.

Informační centrum

Během posvícení bude prodloužena otevírací doba Informačního centra. Pátek 8:00 - 19:00, sobota 9:00 – 19:00, neděle 9:00 – 15:00.

Vratné kelímky

I v letošním roce vám pivo načepujeme do vratných kelímků, na které se vztahuje záloha 50 Kč. Můžete se těšit i na kelímky s motivem Gothardského posvícení. Kelímky v neporušeném stavu bude možné vracet pouze u pivního stanu.

Vratné sklo

Do vratné skleničky s motivem Gothardského posvícení vám bude podáno víno. Na skleničky se vztahuje záloha 100 Kč a je na vás, zda si je necháte na památku nebo neporušené vrátíte.

Další informace a zákazy

Na akci je zakázáno vnášet zbraně a ostré předměty, dále je zakázáno vnášení omamných látek, užívání výbušnin a jiné pyrotechniky a manipulovat s otevřeným ohněm. Donášku vlastního jídla a pití vám nikdo zakázat nemůže, ale budeme rádi, když podpoříte přítomné prodejce. Vítáme zde akreditované fotografy, kteří nám svojí prací pomáhají s propagací akce a budeme rádi, když s námi výsledek jejich práce budou sdílet. Prosíme vás o dodržování pořádku a využívání odpadkových košů, kterých bude v areálu dostatek. Domácím mazlíčků není vstup zakázán, necháme na vašem zvážení, zda je pro ně akce s hudbou a větší koncentrací lidí vhodná.